Forum Życie Wieczne Strona Główna Życie Wieczne

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Noe-Lech

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Życie Wieczne Strona Główna -> Nasza twórczość
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotr-246
Gość


PostWysłany: Sob 18:00, 30 Cze 2018    Temat postu: Noe-Lech

Początki Polski od czasów Noego


1 Rok Świata (Anno Mundi) - stworzenie Adama
1657 Rok Świata - Potop. Od czasu potopu ludzie żyli około czterysta lat. (źródło: Biblia)

NOE. Gdy wody potopu zniknęły z powierzchni ziemi, pozostało tylko osiem osób. Kraina od której rozpoczęła się nowa historia świata nazywała się Armenia-Saga (źródło: Berossos) lub Aria (źródło: Zebrana wiedza Słowian)

Noe zapisał na monumentalnym kamieniu wydarzenie, jakim był potop i ocalenie jego rodziny. "Miejsce wyjścia Noego" - tak do dziś mówią o nim mieszkańcy tej okolicy. (źródło: Berossos)

Po wyjściu z Arki, ludzie musieli się licznie rozmnażać. Kobiety regularnie rodziły bliźnięta obojga płci. Potem, kiedy te bliźnięta osiągnęły wiek dojrzały i były w związku małżeńskim, przy każdym porodzie rodziły im się bliźnięta. (źródło: Berossos)

Noe, będąc w bardzo zaawansowanym wieku, dopełniał swojej misji nauczania ludu. Nauczył ich religii i obrządków religijnych, nauk humanistycznych i kalendarza. Opracował szereg tematów nauczania filozofii. Zamieścił je w księgach, które powierzył kapłanom Armenii. (źródło: Berossos)


SEM i jego potomkowie. O tym, że Lech, ojciec Polaków, był potomkiem Sema, wspominali przez wieki polscy kronikarze i historycy. Wspominali o tym, także ci, którzy w taki rodowód powątpiewali. Różne kroniki dają jednak całkiem spójny kształt takiego właśnie rodowodu.

Kolejni potomkowie Sema urodzili się w następujących latach:

1658 Rok Świata - narodziny Arpachszada (źródło: Biblia)
1693 Rok Świata - narodziny Szelacha (źródło: Biblia)
1723 Rok Świata - narodziny Ebera (źródło: Biblia)
1757 Rok Świata - narodziny Pelega (źródło: Biblia)


BABILONIA

Noe ustanowił Nimroda jako pierwszego władcę. Przyszedł zatem Nimrod, z całym swoim ludem, na równiny Sennaar; tam wytyczył miejsce dla miasta - Babilonu. Miał on jednak ambicje zbudowania takiego miasta, które będzie ponad wszystkimi innymi miastami i królestwami świata. Dlatego życzył sobie, aby zbudować wieżę, która nawet górom dorówna swoją wysokością. (źródło: Berossos)

1788 Rok Świata - założenie miasta Babilon. Miasto było dokładnie zaprojektowane. (na podstawie: Berossos)

POMIESZANIE JĘZYKÓW (Wieża Babel)

1790 Rok Świata - pomieszanie języków (według Stanisława Sarnickiego)

Bóg pomieszał mowę ludzką, ale jeden z potomków Sema, Heber (Eber) otrzymał od Boga święty język. Jest to czysty język hebrajski czyli chaldejski. Eber został zachowany od zepsucia. Jego potomkiem był Abraham. (źródło: wizje Anny Katarzyny Emmerich)
Synowie Sema nie brali udziału w budowie wieży i byli za to prześladowani. (źródło: A. K. Emmerich)


- 1 -
Ponieważ Eber był prorokiem, dał synowi imię Peleg (imię nawiązujące do podziału ziemi), wiedząc wcześniej, że ten podział świata nastąpi. (źródło: literatura żydowska)

Kronika Jerahmeela mówi o podziale potomków Noego na 72 rodzin i 72 języki:

Jafet - 15 rodzin, 23 języki, 300 osób.
Ham - 30 rodzin, 22 języki, 394 osoby.
Sem - 27 rodzin, 27 języków, 406 osób.

Od czasów pomieszania języków ludzie żyli około dwieście lat. (źródło: Biblia)


ZALUDNIANIE ŚWIATA

Po krótkim czasie, gdy ludzkość rozmnożyła się z wielką szybkością i wypełniła Armenię, stało się konieczne, aby jej mieszkańcy wyruszyli w poszukiwaniu nowych osad. (źródło: Berossos)

Noe doradzał przywódcom rodzin poszukiwania nowych terenów. Nauczył ich, że świat jest podzielony na trzy części: Azję, Afrykę i Europę. Wiedział o tym jeszcze przed Potopem. Przydzielił każdej głowie rodziny kraj, do którego miała ta rodzina przybyć, i obiecał, że sam osobiście pokieruje rozszerzaniem kolonii na cały świat. (źródło: Berossos)

Każdy z wodzów dał swoje imię krainie, w której się osiedlił, na pamiątkę wyprawy, którą Noe im powierzył, i jako pomnik, który przez wieki przypominałby każdemu narodowi jego pierwotnego założyciela. (źródło: Berossos)

Z polecenia Noego wszyscy ci wodzowie zbudowali wieżę lub fortecę, aby służyła jako stolica swojej kolonii. (źródło: Berossos)

W pierwszych latach panowania Nimroda w Babilonie, Noe kolonizował ziemie Afryki, Azji i Europy: Egipt (zajęły go kolonie Chama), Libię, Cyrenę, Arabię, Italię. (źródło: Berossos)

Do Europy Noe wysłał Tuiskona, praojca Germanów wraz z synami Istera i Moesę ze wszystkimi jego braćmi. Zasiedlili obszar od Rzeki Ren do Rzeki Tanaim (Don).


ISTER (JOKTAN) był młodszym synem Ebera. Joktan (Ictan) to ewolucja imienia Ister (źródło: Giovanni Nanni). Joktan był piewszym księciem Semitów (źródło: Filon z Aleksandrii).

Biblia (Rdz 10, 26) podaje imiona 13 synów Joktana (Istera) wśród nich Sarmata, ojciec Polaków.

1801 Rok Świata - "Monopanthon harmonicum et chronologicum" przy opisie Roku Świata 1801 wymienia synów Joktana wraz z nazwami ludów, które zapoczątkowali. Między innymi: "Asarmoth per quosdam Sarmatas..."

1813 Rok Świata - ustanowiono osady przyszłej Sarmacji od rzeki Ren do rzeki Tanaim (Don). Przyszłej, bo w osadach tych mieszkali wszyscy synowie Istera, synowie Moesy, a także Tuiskon, praojciec Germanów (źródło: Berossos). Synowie Istera zaludnili rozległe obszary dorzecza Dunaju, pierwotnie zwanego Ister, od imienia ich ojca. Miejsce w którym zamieszkał sam Ister nazwano Istropolis (Miasto Istera). Jest to dzisiejsza Bratysława (źródło: Giovanni Nanni). Synowie Istera oprócz dorzecza Dunaju zaludnili także krainy sąsiednie. Tak duże oddalenie się Istera od ojczystych ziem Babiloni mogło być spowodowane uciskiem, który narastał za sprawą złego władcy Nimroda. (na podstawie: Baszko)


SARMAT (Sarmata)

Septuaginta (Bilbia grecka) wśród imion synów Joktana wymienia to imię jako Sarmoth lub Asarmoth. (Σαρμωθ, Ασαρμωθ) Zwolennikami tezy pochodzenia Lecha i Sarmaty od Joktana byli m.in:


- 2 -
Maciej Stryjkowski
"Kronika polska, litewska, żmudzka i wszystkiej Rusi" (wydana w 1582 Roku Pańskim)

Stanisław Sarnicki
"Roczniki, czyli o pochodzeniu i sprawach Polaków i Litwinów Ksiąg VIII" (wydane w 1587 Roku Pańskim)

Matką Sarmaty była Helissa I, córka Jawana. (źródło: Zebrana wiedza Słowian) Jawan był synem Jafeta, syna Noego. (źródło: Biblia). Sarmata miał zatem pochodzenie semicko-jafetyckie.

Sarmata miał syna Kodana. (źródło: Zebrana wiedza Słowian)


SARMACJA

Od Sarmaty Polacy nazywani byli Sarmatami, a morze Bałtyckie, Sarmackim się zwało. Sarmacja była pierwszym imieniem rodów, które wieki później nazywane będą rodami polskimi. (źródło: Zebrana wiedza Słowian)

1844 Rok Świata - córka Noego, Araxa i jej syn Scyt zajęli cały obszar, który leży na zachód od Armenii i rozszerzyli Sarmację w Europie. (źródło: Berossos)

1946 Rok Świata - Tuiskon, nałożył swoje prawa na tych Sarmatów, którzy mieszkali nad Renem (źródło: Berossos)

Potopowe ziemie mało ludów miały, dlatego pierwsi potomkowie Sarmaty nie wojowali, tak jak to było w następnych wiekach. (na podstawie: Zebrana wiedza Słowian)

Sarmacja już była, a o Grekach czy Romanach nikt nie słyszał. (źródło: Zebrana wiedza Słowian)

Granice Sarmacji wyznaczała od zachodu rzeka Ren.
Od wschodu Turan (Turcja) i Khitan (Chiny)
Od północy ocean Sarmacki (Morze Bałtyckie) i Morze Białe (Morze Północne)
Od południa góry Halpy (Alpy), Garb (Karpaty), Kałk (Kaukaz)
(źródło: Zebrana wiedza Słowian)

Sarmacja dzieliła się na dwie części, europejską i azjatycką. Oddzielała te części rzeka Tanaim (Don). Oddzielała, ale nie dzieliła jej na odrębne społeczności. (źródło: Zebrana wiedza Słowian)

1950 Rok Świata - początek panowania Sarmaty. Panował do 2000 Roku Świata. (źródło: Zebrana wiedza Słowian)

Z dat podanych w kronikach wynika, że Sarmata zaczął panować około 150 roku życia, co oznacza, że był już wtedy ojcem kilku pokoleń. Władzę książęcą rozpoczął zatem jako senior rodu.


ŚMIERĆ NOEGO. W 1997 Roku Świata, dziesięć lat przed śmiercią Noego, postanowiono policzyć ludzkość. W Kronice Jerahmeela podana jest liczba mężczyzn: siedemset czternaście tysięcy sto.

- 3 -
Według Filona z Aleksandrii, męskich potomków Arfaksada było wtedy sto czternaście tysięcy sześciuset. W tej ostatniej liczbie mieści się liczba potomków Sarmaty. Noe zmarł w 2007 Roku Świata.

KODAN

2000 Rok Świata - początek panowania Kodana (źródło: Zebrana wiedza Słowian)
Kodan był synem Sarmaty (źródło: Zebrana wiedza Słowian)
Komentator Kadłubka nazwał go Panem Kodanem (źródło: Zebrana wiedza Słowian). "Pan" to grecki wyraz oznaczający władcę. Był to zatem władca Panoni (Pannoni), której nazwa także pochodzi od tego słowa. W Kotlinie Panońskiej leżą współczesne Węgry, częściowo Słowacja, Chorwacja i Serbia. Panonia to najstarsza i pierwotna siedziba Słowian. Stamtąd Słowianie wychodzili, zaludniając kolejne ziemie.
Kodan z żoną Helissą II mieli synów Lecha, Boha (Czecha) i Rusa. (źródło: Zebrana wiedza Słowian)
Kodan założył miasto Kodan, nazwane później Gdańsk (źródło: Prokosz) - prawdopodobne stało się to dopiero po dotarciu Lecha na ziemie Polskie. Za czasów jego panowania Gdańsk był stolicą.
Od Kodana pochodzą nazwy Danii i Skandynawii (Codanovia), także nazwa zatoki Sinus Codanus.
2032 Rok Świata - koniec panowania Kodana (źródło: Zebrana wiedza Słowian)


LECH, ojciec Polaków.

Z dostępnych źródeł wynika, że Lech, ojciec Polaków, był synem Kodana, syna Sarmaty, syna Joktana, syna Ebera, syna Szelacha, syna Arpachszada, syna Sema, syna Noego. Według kronikarza Baszko, ojciec Lecha był księciem Pannonów.

Gdy w Pannonii pozakładano liczne miasta i osady, doszło do sporów, bo było im za ciasno. Książeta Lech i Czech wyruszyli z Panonni w poszukiwaniu nowych ziem. Wyruszyli z Zamku Psary, leżącym na pograniczu dzisiejszej Słowenii i Chorwacji.(źródło: Jan Długosz)
Według Długosza, Rus był wnukiem Lecha i także z nimi wyruszył.
Kronika Czeska opisuje wspólną wędrówkę Lecha i Czecha po ziemi czeskiej. Po zajęciu tej ziemi przez Czecha, Lech pożegnał go i wyruszył ku ziemiom polskim. Jan Długosz dokładnie opisuje ziemie, które Lech zobaczył. Wymienia rzeki, jeziora i góry.
Lech osiadł na tych ziemiach w Roku Świata 2032 (źródło: Prokosz)
Będąc człowiekiem prawym, naradzał się z towarzyszami co do wyboru miejsca na stolicę. Wybrał równinę pełną jezior, a miejscu temu nadano nazwę Gniezno czyli gniazdo. Tutaj znalazł na drzewie gniazdo orle.
W Gnieźnie Lech zaprzestał koczującej włóczęgi. W mieście tym osiedlił najznakomitsze rodziny. (źródło: Jan Długosz)

DATY DLA ORIENTACJI:

2047 Rok Świata – W tym czasie Bóg ukazuje się Abramowi. Odtąd nazywa się Abraham.(źródło: Biblia)
2082 Rok Świata - Lech umiera w Gnieźnie, przeżywszy na państwie lat pięćdziesiąt. (źródło: Prokosz)
3997 Rok Świata - Narodzenie Jezusa Chrystusa (źródło: Anna Katarzyna Emmerich)
4005 Rok Świata = 1 Rok Pański (według: Anna Katarzyna Emmerich)

"Polska jest krajem starożytnym. I była takim już gdy Abraham czy jeszcze Abram wędrował ze swoimi stadami."
(Słowa Pana Jezusa, które otrzymał prorok Cyprian Polak)

- 4 -
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotr-246
Gość


PostWysłany: Sob 19:12, 30 Cze 2018    Temat postu:

Początki Polski od czasów Noego


1 Rok Świata (Anno Mundi) - stworzenie Adama
1657 Rok Świata - Potop. Od czasu potopu ludzie dożywali wieku czterystu lat. (źródło: Biblia)

NOE. Gdy wody potopu zniknęły z powierzchni ziemi, uratowanych było tylko osiem osób. Kraina od której rozpoczęła się nowa historia świata nazywała się Armenia-Saga (źródło: Berossos) lub Aria (źródło: Zebrana wiedza Słowian)

Noe zapisał na monumentalnym kamieniu wydarzenie, jakim był potop i ocalenie jego rodziny. "Miejsce wyjścia Noego" - tak do dziś mówią o nim mieszkańcy tej okolicy. (źródło: Berossos)

Po potopie ludzie musieli się licznie rozmnażać. Kobiety regularnie rodziły bliźnięta obojga płci. Potem, kiedy te bliźnięta osiągnęły wiek dojrzały i były w związku małżeńskim, przy każdym porodzie rodziły im się bliźnięta. (źródło: Berossos)

Noe, będąc w bardzo zaawansowanym wieku, dopełniał swojej misji nauczania ludu. Nauczył swoich potomków religii, obrzędów religijnych, nauk humanistycznych, filozofii i kalendarza. Opracował szereg tematów nauczania, które zamieścił je w księgach, a następnie powierzył je kapłanom Armenii. (źródło: Berossos)


SEM i jego potomkowie. O tym, że Lech, ojciec Polaków, był potomkiem Sema, wspominali przez wieki polscy kronikarze i historycy. Wspominali o tym, także ci, którzy w taki rodowód powątpiewali. Różne kroniki dają jednak całkiem spójny kształt takiego właśnie rodowodu.

Kolejni potomkowie Sema urodzili się w następujących latach:

1658 Rok Świata - narodziny Arpachszada (źródło: Biblia)
1693 Rok Świata - narodziny Szelacha (źródło: Biblia)
1723 Rok Świata - narodziny Ebera (źródło: Biblia)
1757 Rok Świata - narodziny Pelega (źródło: Biblia)


BABILONIA

1788 Rok Świata - założenie miasta Babilon. Ponieważ wzrastała liczba ludności, Noe doradzał przywódcom rodzin szukanie nowych terenów do życia. Ustanowił Nimroda jako pierwszego władcę, aby zbudował miasto. Przyszedł zatem Nimrod, z całym swoim ludem, na równiny Sennaar; tam wytyczył miejsce dla miasta - Babilonu. Miasto było dokładnie zaprojektowane. Miał on jednak ambicje zbudowania takiego miasta, które będzie ponad wszystkimi innymi miastami i królestwami świata. Dlatego życzył sobie, aby zbudować wieżę, która nawet górom dorówna swoją wysokością. (źródło: Berossos)


POMIESZANIE JĘZYKÓW (Wieża Babel)

1790 Rok Świata - pomieszanie języków (według Stanisława Sarnickiego)

Bóg pomieszał mowę ludzką, ale jeden z potomków Sema, Heber (Eber) otrzymał od Boga święty język. Jest to czysty język hebrajski czyli chaldejski. Eber został zachowany od zepsucia. Jego potomkiem był Abraham. (źródło: wizje Anny Katarzyny Emmerich)
Synowie Sema nie brali udziału w budowie wieży i byli za to prześladowani. (źródło: A. K. Emmerich)


- 1 -
Ponieważ Eber był prorokiem, dał synowi imię Peleg (imię nawiązujące do podziału ziemi), wiedząc wcześniej, że ten podział świata nastąpi. (źródło: literatura żydowska)

Kronika Jerahmeela mówi o podziale potomków Noego na 72 rodzin i 72 języki:

Jafet - 15 rodzin, 23 języki, 300 osób.
Ham - 30 rodzin, 22 języki, 394 osoby.
Sem - 27 rodzin, 27 języków, 406 osób.

Od czasów pomieszania języków ludzie dożywali wieku dwustu lat. (źródło: Biblia)


ZALUDNIANIE ŚWIATA

Po krótkim czasie, gdy ludzkość rozmnożyła się z wielką szybkością i wypełniła Armenię, stało się konieczne, aby jej mieszkańcy wyruszyli w poszukiwaniu nowych osad. Noe nauczył ich, że świat jest podzielony na trzy części: Azję, Afrykę i Europę. Wiedział o tym jeszcze przed Potopem. Przydzielił każdej głowie rodziny kraj, do którego miała ta rodzina przybyć, i obiecał, że sam osobiście pokieruje rozszerzaniem kolonii na cały świat. (źródło: Berossos)

Każdy z wodzów dał swoje imię krainie, w której się osiedlił, na pamiątkę wyprawy, którą Noe im powierzył, i jako pomnik, który przez wieki przypominałby każdemu narodowi jego pierwotnego założyciela. Z polecenia Noego wszyscy ci wodzowie zbudowali wieżę lub fortecę, aby służyła jako stolica swojej kolonii. (źródło: Berossos)

W pierwszych latach panowania Nimroda w Babilonie, Noe kolonizował ziemie Afryki, Azji i Europy: Egipt (zajęły go kolonie Chama), Libię, Cyrenę, Arabię, Italię. (źródło: Berossos)

Do Europy Noe wysłał Tuiskona, praojca Germanów wraz z synami Istera i Moesę ze wszystkimi jego braćmi. Zasiedlili obszar od Rzeki Ren do Rzeki Tanaim (Don).


ISTER (JOKTAN) był młodszym synem Ebera. Joktan (Ictan) to ewolucja imienia Ister (źródło: Giovanni Nanni). Joktan był piewszym księciem Semitów (źródło: Filon z Aleksandrii).

Biblia (Rdz 10, 26) podaje imiona 13 synów Joktana (Istera). Jest wśród nich Sarmata, ojciec Polaków.

1801 Rok Świata - "Monopanthon harmonicum et chronologicum" przy opisie Roku Świata 1801 wymienia synów Joktana wraz z nazwami ludów, które zapoczątkowali. Między innymi: "Asarmoth per quosdam Sarmatas..."

1813 Rok Świata - ustanowiono osady przyszłej Sarmacji od rzeki Ren do rzeki Tanaim (Don). Przyszłej, bo w osadach tych, oprócz Sarmaty, mieszkali jego bracia - wszyscy synowie Istera, synowie Moesy, a także Tuiskon, praojciec Germanów (źródło: Berossos). Synowie Istera zaludnili rozległe obszary dorzecza Dunaju, pierwotnie zwanego Ister, od imienia ich ojca. Miejsce w którym zamieszkał sam Ister nazwano Istropolis (Miasto Istera). Jest to dzisiejsza Bratysława (źródło: Giovanni Nanni). Synowie Istera oprócz dorzecza Dunaju zaludnili także krainy sąsiednie. Tak duże oddalenie się Istera od ojczystych ziem Babiloni mogło być spowodowane uciskiem, który narastał za sprawą złego władcy Nimroda. (na podstawie: Baszko)


SARMAT (Sarmata)

Septuaginta (Bilbia grecka) wśród imion synów Joktana wymienia to imię jako Sarmoth lub Asarmoth. (Σαρμωθ, Ασαρμωθ) Zwolennikami tezy pochodzenia Lecha i Sarmaty od Joktana byli m.in:


- 2 -
Maciej Stryjkowski
"Kronika polska, litewska, żmudzka i wszystkiej Rusi" (wydana w 1582 Roku Pańskim)

Stanisław Sarnicki
"Roczniki, czyli o pochodzeniu i sprawach Polaków i Litwinów Ksiąg VIII" (wydane w 1587 Roku Pańskim)

Matką Sarmaty była Helissa I, córka Jawana. (źródło: Zebrana wiedza Słowian) Jawan był synem Jafeta, syna Noego. (źródło: Biblia). Sarmata miał zatem pochodzenie semicko-jafetyckie.

Sarmata miał syna Kodana. (źródło: Zebrana wiedza Słowian)


SARMACJA

Od Sarmaty Polacy nazywani byli Sarmatami, a morze Bałtyckie, Sarmackim się zwało. Sarmacja była pierwszym imieniem rodów, które wieki później nazywane będą rodami polskimi. (źródło: Zebrana wiedza Słowian)

1844 Rok Świata - córka Noego, Araxa i jej syn Scyt zajęli cały obszar, który leży na zachód od Armenii i rozszerzyli Sarmację w Europie. (źródło: Berossos)

1946 Rok Świata - Tuiskon, nałożył swoje prawa na tych Sarmatów, którzy mieszkali nad Renem (źródło: Berossos)

Potopowe ziemie mało ludów miały, dlatego pierwsi potomkowie Sarmaty nie wojowali, tak jak to było w następnych wiekach. (na podstawie: Zebrana wiedza Słowian)

Sarmacja już była, a o Grekach czy Romanach nikt nie słyszał. (źródło: Zebrana wiedza Słowian)

Granice Sarmacji wyznaczała od zachodu rzeka Ren.
Od wschodu Turan (Turcja) i Khitan (Chiny)
Od północy ocean Sarmacki (Morze Bałtyckie) i Morze Białe (Morze Północne)
Od południa góry Halpy (Alpy), Garb (Karpaty), Kałk (Kaukaz)
(źródło: Zebrana wiedza Słowian)

Sarmacja dzieliła się na dwie części, europejską i azjatycką. Oddzielała te części rzeka Tanaim (Don). Oddzielała, ale nie dzieliła jej na odrębne społeczności. (źródło: Zebrana wiedza Słowian)

1950 Rok Świata - początek panowania Sarmaty. Panował do 2000 Roku Świata. (źródło: Zebrana wiedza Słowian)

Z dat podanych w kronikach wynika, że Sarmata zaczął panować około 150 roku życia, co oznacza, że był już wtedy ojcem kilku pokoleń. Władzę książęcą rozpoczął zatem jako senior rodu.


ŚMIERĆ NOEGO. W 1997 Roku Świata, dziesięć lat przed śmiercią Noego, postanowiono policzyć ludzkość. W Kronice Jerahmeela podana jest liczba mężczyzn: siedemset czternaście tysięcy sto.

- 3 -
Według Filona z Aleksandrii, męskich potomków Arpachszada było wtedy sto czternaście tysięcy sześciuset. W tej ostatniej liczbie mieści się liczba potomków Sarmaty.

KODAN

2000 Rok Świata - początek panowania Kodana (źródło: Zebrana wiedza Słowian)
Kodan był synem Sarmaty (źródło: Zebrana wiedza Słowian)
Komentator Kadłubka nazwał go Panem Kodanem (źródło: Zebrana wiedza Słowian). "Pan" to grecki wyraz oznaczający władcę. Był to zatem władca Panoni (Pannoni), której nazwa także pochodzi od tego słowa. W Kotlinie Panońskiej leżą współczesne Węgry, częściowo Słowacja, Chorwacja i Serbia. Panonia to najstarsza i pierwotna siedziba Słowian. Stamtąd Słowianie wychodzili, zaludniając kolejne ziemie.
Kodan z żoną Helissą II mieli synów Lecha, Boha (Czecha) i Rusa. (źródło: Zebrana wiedza Słowian)
Kodan założył miasto Kodan, nazwane później Gdańsk (źródło: Prokosz) - prawdopodobne stało się to dopiero po dotarciu Lecha na ziemie Polskie. Za czasów jego panowania Gdańsk był stolicą.
Od Kodana pochodzą nazwy Danii i Skandynawii (Codanovia), także nazwa zatoki Sinus Codanus.
2032 Rok Świata - koniec panowania Kodana (źródło: Zebrana wiedza Słowian)


LECH, ojciec Polaków.

Z dostępnych źródeł wynika, że Lech, ojciec Polaków, był synem Kodana, syna Sarmaty, syna Joktana, syna Ebera, syna Szelacha, syna Arpachszada, syna Sema, syna Noego. Według kronikarza Baszko, ojciec Lecha był księciem Pannonów.

Gdy w Pannonii pozakładano liczne miasta i osady, doszło do sporów, bo było im za ciasno. Książeta Lech i Czech wyruszyli z Panonni w poszukiwaniu nowych ziem. Wyruszyli z Zamku Psary, leżącym na pograniczu dzisiejszej Słowenii i Chorwacji.(źródło: Jan Długosz)
Według Długosza, Rus był wnukiem Lecha i także z nimi wyruszył.
Kronika Czeska opisuje wspólną wędrówkę Lecha i Czecha po ziemi czeskiej. Po zajęciu tej ziemi przez Czecha, Lech pożegnał go i wyruszył ku ziemiom polskim. Jan Długosz dokładnie opisuje ziemie, które Lech zobaczył. Wymienia rzeki, jeziora i góry.
Lech osiadł na tych ziemiach w Roku Świata 2032 (źródło: Prokosz)
Będąc człowiekiem prawym, naradzał się z towarzyszami co do wyboru miejsca na stolicę. Wybrał równinę pełną jezior, a miejscu temu nadano nazwę Gniezno czyli gniazdo. Tutaj znalazł na drzewie gniazdo orle.
W Gnieźnie Lech zaprzestał koczującej włóczęgi. W mieście tym osiedlił najznakomitsze rodziny. (źródło: Jan Długosz)


DATY DLA ORIENTACJI:

2047 Rok Świata – W tym czasie Bóg ukazuje się Abramowi. Odtąd nazywa się Abraham.(źródło: Biblia)
2082 Rok Świata - Lech umiera w Gnieźnie, przeżywszy na państwie lat pięćdziesiąt. (źródło: Prokosz)
3997 Rok Świata - Narodzenie Jezusa Chrystusa (źródło: Anna Katarzyna Emmerich)
4005 Rok Świata = 1 Rok Pański (według: Anna Katarzyna Emmerich)

"Polska jest krajem starożytnym. I była takim już gdy Abraham czy jeszcze Abram wędrował ze swoimi stadami."
(Słowa Pana Jezusa, które otrzymał prorok Cyprian Polak)

- 4 -
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Życie Wieczne Strona Główna -> Nasza twórczość Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin