Forum Życie Wieczne Strona Główna Życie Wieczne

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Berossos - Księga Piąta (TN)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Życie Wieczne Strona Główna -> Własne przemyślenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotr-246
Gość


PostWysłany: Wto 17:39, 05 Cze 2018    Temat postu: Berossos - Księga Piąta (TN)

Berossos - Księga Piąta (TN)


(Nieprofesjonalne tłumaczenie dokonane z pomocą Google Translate)

(W nawasach dla ułatwienia podałem imiona kolejnch władców Babilonii)

KSIĘGA PIĄTA.


(Nr.1 - Nymbrotus)


1.1. Jak powiedzieliśmy wcześniej, w sto trzydziestym pierwszym roku po tym, jak ludzkość została uratowana przed plagą wód, Imperium Babilońskie rozpoczęło się w czasie życia naszego Saturna (Nymbrotusa), który panował przez 56 lat i był ojcem Jowisza Belusa.

2.1. W dziesiątym roku panowania Nymbrota, Comerus Gallus założył różne kolonie, w kraju, który odtąd nazwano Italią.
2.2. On nadał temu krajowi nazwę i nauczył jego mieszkańców, aby przestrzegali prawa i byli sprawiedliwi.

3.1. W dwunastym roku Jubal założył imperium Celtiuberyjczyków.
3.2. Niedługo potem Samothes, który jest także Dis, ustanowił Celtów; Nikt w tym czasie nie mógł rywalizować z nim w mądrości, stąd jego imię, Samothes.

4.1. W piętnastym roku panowania Nymbrotus, Oceanus przybył na brzeg Nilu i miał kilkoro dzieci z żoną Thetys.

5.1. Cham, degradator ludzkiej rasy, przybył z Egiptu po to, by pouczać Telchinów o sztuce magii, i tak mu się udało, że był powszechnie poważany.

6.1. W osiemnastym roku panowania Nymbrotusa, Gogus, będąc jeszcze dzieckiem, zastąpił ojca w rządzie Arabii Felixa i Sabaei.
6.2. Tryton rządził w Libii, Japetus (stara Atalaa) w Afryce, Cur w Etiopii i Getulus w Getulii.

7.1. W dwudziestym piątym roku panowania Nymbrotusa, Thuysconowi udało się ustanowić osady tego wielkiego narodu Sarmatów; a Moesa wraz z synami Istera ustanowiła Mezjuszów w kraju, który rozciąga się od góry Adula do południowego regionu w pobliżu morza.

8.1. W trzydziestym ósmym roku panowania Nymbrotusa, Armeńskie Sagi, których populacja gwałtownie wzrosła, objęły w posiadanie wszystkie regiony kaspijskie, Armenię i Baktrię.
8.2. Janus poprowadził kolonistów Janean do Hyrkanii, a Janili do Mezopotamii, w kierunku morza poniżej Babilonu.

9.1. W czterdziestym roku panowania Nymbrotusa, niektórzy kolonizatorzy, dzieci Comerusa, starali się osiedlić w Baktrii.
9.2. Ganges osiadł w Indiach, w tej części kraju, która nosi jego imię.

10.1. W czterdziestym piątym roku panowania Nymbrotusa stworzono związek między potomkami Moesy i Getulusa, z których powstał naród Massagetae.
10.2. W tym samym czasie nasz Saturn, król babiloński, wysłał Asyriusza, Medusa, Moscusa i Magoga na przywódców kolonii, przez które powstały imperia Asyryjczyków, Medów i Magogów w Azji, a także Moskwy w Azji i Europie .

11.1. Anamaeon założył imperium Maeonian, którzy tak nazwali go po nim.
11.2. Panował nad nimi 101 lat.


(Nr.2 - Jupiter Belus)


12.1. Drugi król Babilończyków, Jowisz Belus, syn Saturna Nymbrota, panował sześćdziesiąt dwa lata, a na miejscu, które wytyczył dla budowy Babilonu, wzniósł raczej twierdzę niż miasto.

13.1. Jego panowanie było pokojem, od początku do końca.
13.2. W trzecim roku panowania Belusa, Comerusa, wierny obyczajom Scytii, z których pochodził, nauczył Italijczyów zakładać miasta (urbes) z drogami dla rydwanów lub wózków, stąd ludzie nazywani byli Veii, od Sagi słowo Veia, co oznacza rydwan.
13.4. Jeśli w ten sposób utworzone miasto jest małe, nazywa się je Veitula; jeśli duży, nazywa się Ulurdum; a jeśli jest metropolią, nazywa się Cyochola.

14.1. Comerus nauczył ludzi, aby obwarować zamieszkałe miejsca, te, które zostały nazwane jego imieniem.

15.1. Tyras, po założeniu Tyru, zajął wybrzeże wraz z przywódcami kolonii, nad którymi rządził, i zaludnił Trację.

16.1. Arcadius zamieszkał w Arkadii, a Aemathius w Aemathii.
16.2. W czwartym roku Belus Janus poprowadził kilka kolonii do Arabii Felixa; po imieniu i nazwisku nazwał go Noe a inni Janinese.

17.1. Potomkowie Comerusa Gallusa zostali nazwani, od jego nazwiska, Galli lub Galowie.

18.1. W pięćdziesiątym szóstym roku panowania Jupitera Belusa, Cham przybył do Italii w kierunku Comeri.
18.2. Comerus przestał być widziany na ziemi; Cham przejął władzę nad koloniami i zaczął degradować moralność ludzi poprzez swoje nieczystości i zniewagi.

19,1. Janus ustanowił kilka kolonii nad brzegiem rzeki, która przepływa przez Arabię ​​Felix i nazwał ich po sobie, Janineae, przehodząc do Afryki, do królestwa Trytona.

20.1. W tym okresie Jowisza Belusa ogarnęło pragnienie podboju.
20,2. Niedługo przed tym Araxa i jej syn Scytha zajęli cały region leżący na zachód od Armenii i rozciągający się do Sarmacji w Europie.
20.3. Kiedy opuścili Armenię, zostawili tam Sabatius-Sagę z tytułem króla.

21.1. Jowisz Belus dowiedział się, że nie może podbić reszty narodów bez uprzedniego podbicia Sabatiusa, króla Sag, lub zabicia go; w związku z tym zdecydował się potajemnie skalkulować jego zabicie.
21.2. Saturn Armenii, obawiając się, że nie zdoła uciec z niezliczonych pułapek zastawionych przez Jowisza Belusa, uciekł dla bezpieczeństwa i ukrył się wśród sag Kaspijskich.

22.1. Gdy miał zapłacić ostatni dług natury, Jowisz Belus nakazał swemu synowi Ninusowi zniszczyć moc Sabatius-Sagi i doprowadzić wszystkie plemiona do podporządkowania się imperium babilońskiemu, ponieważ to imperium było pierwszym, które zostało ustanowione w świecie.

23.1. Usłyszawszy o rozkazie Belusa, Sabatius ukrył się w Sagach Baktryjskich, dopóki nie pojawi się korzystna okazja do ucieczki lub powrotu na tron.
23.2. Siły, które przygotował przeciwko niemu Jowisz Belus, wypędziły go z królestwa w czasie panowania królowej Semiramis.

24.1. W żadnym odległym okresie Tryton nie opuścił królestwa Libii do swego syna Hammona, który poślubił Reę, siostrę Chama, Saturna Egipcjan.
24.2. Ale nieznana Rei, młoda dziewczyna o imieniu Amalthea stała się przez niego matką Dionizjusza, który swoimi rozkazami wychowywał się w Nysie, mieście w Arabii.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotr-246
Gość


PostWysłany: Wto 18:08, 05 Cze 2018    Temat postu:

(Nr. 3 - Ninus)


25.1. Nasi historycy są zdania, że ​​Ninus, syn Jowisza Belusa, był trzecim królem Babilonu; panował pięćdziesiąt dwa lata.

26.1. Ninus zebrał wszystkie swoje siły i, korzystając z przygotowań wojskowych swojego ojca Jowisza Belusa, wypowiedział wojnę wszystkim narodom.
26.2. Nie oszczędził nikogo, a szczególnie pragnął zabić Sabatius-Sagę na śmierć, ponieważ był obiektem powszechnego żalu.
26.3. Dlatego też Sabatius pozostawał na wygnaniu i ukrywał się pośród swego ludu podczas całego panowania Ninusa.

27.1. Ninus był pierwszym z naszych babilońskich królów, który rozszerzył granice swego imperium; był także pierwszym, który stawiał posągi w centrum ufortyfikowanego Babilonu, Jowisza Belusa, jego ojca, jego matki Juno i swojej babci Rhea.

28.1. W czwartym roku panowania Ninusa gigant Thuyscon ustanowił prawa Sarmatom, którzy osiedlili się nad brzegiem Renu.
28.2. Jubal zrobił to samo dla Celtiberian i Samothes dla Celtów.

29.1. Z drugiej strony, Cham, Saturn Egipcjan, zniszczył Comeri we Włoszech; asystowali mu w tym zgromadzeni przybysze i imigranci, których przyniósł razem z myślą o stworzeniu kolonii w tym kraju i którzy jako społeczność nazywani byli przez Italijczyków Górskimi Aborygenami.

30,1. W Libii powstał spór między Rheą i Hammonem, w wyniku stosunków, które istniały między nim a Amaltheą.
30,2. Rhea chciała wiedzieć, gdzie jest Dionizjusz, aby go zabić.
30,3. Kłótnia trwała długo.

31.1. W dziesiątym roku panowania Ninusa, Janus przybył z Afryki do Celtów z Hiszpanii; tam założył dwie kolonie, które nazwał Noela i Noegla, te same nazwiska, które już dał żonom Japetusa i Chama.

32.1. W dwudziestym dziewiątym roku Janus wkroczył do Italii i odkrył, że tam również Cham poniżał młodzież bardziej, niż się spodziewał.

33.1. Znosił on cierpliwie swoje cierpienie przez trzy lata; po czym kazał mu opuścić Italię z kilkoma kolonistami, których oddał pod jego dowództwo.
33.2. Następnie podzielił kolonie, które następnie zostały założone w Italii.
33,3. Komeri, którzy stali się zdemoralizowani, zgromadzeni przybysze i imigranci, otrzymali rozkazy, by osiedlić się w górskich regionach za rzeką Janiculum.
33.4. Aby panować nad nimi, dał im swoją córkę Cranę, z tytułem Helerny, to jest Królowej wybranej i podniesioną na tron ​​przez powszechne prawo wyborcze.
33.4. Teraz Janus wysłał swoich dwóch ostatnich dzieci, Cranusa i Crana oraz wszystkich ich potomków do Włoch, kiedy wysłał tu Comerusa.
33,5. Ta rodzina stała się niezliczoną rzeszą ludzi wskutek ich szybkiego wzrostu i nadal znana jest w naszych czasach przez imię Janigenes, czyli potomków Janusa; Janus dał im jednak imię Razenua, świętego ducha prokreacji, przeciwnego niegodziwościom Chama.
33,6. W ten sposób Janus wykazał pragnienie oddzielenia swoich potomków od rdzennych mieszkańców i osadził ich za Janikulum, nad morzem.
33,7. Nazwał swoją córkę Razenua, a jego syn Cranus nazwał Razenuus.

34.1. Cham opuścił Italię.
34.2. Jego siostra Rhea przybyła mu na spotkanie i wyszła za niego; do obojga dołączyli Tytani, a następnie pomaszerowali przeciwko Hammonowi, walczyli z nim i wypędzili go z jego królestwa; a ponadto zmusił go do abdykacji i starości na Krecie.
34,3. Cham panował w Libii, i miał, a przez swoją siostrę Rheę, syna Ozyrysa, któremu nadał nazwisko Jowisz.

35.1. W dwudziestym drugim roku panowania Ninusa, Janus, który założył Janiculum w Thusia (Toskania), podczas pobytu Chama w Italii, postanowił uczynić z niego swoją stałą siedzibę i rozszerzył swoje posiadłości na Arno.
35.2. Po umieszczeniu tam kolonii nazwał je Aryn-Janae, to znaczy uroczyście nazwany lub poświęcony przez Janusa.
35.3. Janus uchwalił prawa i przekazał je ludziom w Vetulonii, gdzie także był naczelnym władcą.

36.1. W czterdziestym trzecim roku panowania Ninusa, Sabatius nabrał przekonania, że ​​nie jest w stanie utrzymać panowania nad swoim królestwem i dlatego pozostawił swojego syna Barzanesa jako króla nad ormiańskimi sagami, podczas gdy on sam uciekł do Pontu, do regionu zamieszkałego przez Sarmatów.
36.2. Mniej więcej w tym samym czasie Dionizjusz, syn Hammona, podniósł broń i wypędził Reę i Chama z królestwa jego ojca.
36.3. Osiris pozostał i był adoptowany.
36.4. Po jego ojcu i mistrzu Olympusie, nazwano go Jowiszem Ammonem i Olimpusem.
36,5. Dano mu królestwo Egiptu.
36,7. W tym samym roku dziewica Pallas, która była jeszcze bardzo młoda, została opuszczona na brzegu jeziora Tritonis.
36,8. Ten sam Dionizjusz, który był nazywany libijskim Jowiszem, adoptował ją jako córkę.
36,9. Ona nauczyła Libijczyków wszystkich szczegółów sztuki militarnej.

37.1. Mniej więcej w tym samym okresie Janus nauczał lud Janigenesów Razenui, filozofii, astronomii, i obrzędów religijnych.
37.2. Poświęcił całe swoje nauczanie pisaniu i skomponował tak zwane Księgi rytualne.
37,3. Razenui przyjęli wszystkie formy kultu i imiona, które zostały nadane świętym rzeczom, które były już powszechnie używane wśród Ormian.

38.1. W czterdziestym dziewiątym roku panowania Ninusa, Iberiusz, syn Jubala, panował nad Celtiberianami, których nazwano imigrantami.
38.2. W pięćdziesiątym pierwszym roku Magus, syn Samotów, panował nad Celtami i zbudował pośród nich kilka miast.

39.1. W ostatnim roku swego panowania, Ninus zwyciężył Barzanesa, króla Armenii.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotr-246
Gość


PostWysłany: Wto 18:28, 05 Cze 2018    Temat postu:

(Nr 4 - Semiramis)


40,1. Czwartym władcą w Babilonie był Semiramis, która urodził się w Askalonie.
40,2. Panowała czterdzieści dwa lata.
40.3. Przewyższyła wszystkich swoich poprzedników i współczesnych ludzi w blasku swoich dzieł, zwycięstw, triumfów, bogactw i zasięgu jej panowania.
40,4. Z ufortyfikowanego Babilonu stworzyła ogromne miasto, tak że można naprawdę o niej powiedzieć, że nie tyle powiększyła to miasto, ale je założyła.
40,5. Nie ma człowieka, którego można porównać z tą kobietą, tak wiele jest cudownych rzeczy, które zostały napisane i związane z nią; trochę na jej niekorzyść, ale większość wręcz przeciwnie.

41.1. W pierwszym roku panowania Semiramis narodziła się egipska Juno, potomek Rei i Chama; później zwano ją Izydą Wielką, która obdarza owocami i ustanawia prawa, żona Ozyrysa.

42.1. W tym samym roku Sabatius przybył drogą morską do Italii, do Janusa, ojca ludzkości.
42,2. Ten ostatni traktował go z wielką gościnnością, a po upływie kilku lat uczynił go Coritusem i mianował go władcą Aborygenów.

43.1. W szóstym roku panowania Semiramis, Mannus, syn Thuyscona władał nad Sarmatami nd Renem.
43.2. Żona Janusa, Janigenes Razenui Vesta, powierzyła opiekę nad wiecznie płonącym ogniem młodym dziewicom, które poświęciła podczas ceremonii kultu religijnego.

44,1. W dwunastym roku panowania Semiramis, Sabatius rządził Sabą wspólnie z Janusem.

45.1. W siedemnastym roku panowania Semiramis, Sabatius-Saga uczył ludzi rolnictwa i religii.

46.1. W dwudziestym drugim roku panowania Semiramis, Sabatius ustanowił gubernatora Sabusa nad Sabines i Aborygenami.
46.2. On sam nadal mieszkał w pobliżu Janiculum z resztą Curetes i tam umarł.

47.1. W trzydziestym czwartym roku Jubelda, syn Hiberusa, panował nad Celtiberianami, na górze, która nosi jego imię.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotr-246
Gość


PostWysłany: Wto 19:00, 05 Cze 2018    Temat postu:

(Nr 5 Zameis-Ninias)


48.1. Zameis-Ninias, piąty król Babilonu, panował trzydzieści osiem lat.
48.2. Zrobił niewiele dla chwały imperium; mimo to zdobił świątynie bogów i zwiększył wielkość Chaldejczyków.

49.1. W drugim roku panowania Niniasa, gdy Sabatius nie żył, Janus, który osiągnął już bardzo stary wiek, wyznaczył swojego syna Cranusa na Coritusa; a osiem lat później zmarł w wieku 350 lat.

50,1. Janigenowie nazywali go Vertumnus i przyznawali mu, tak jak powinno, świątynię i boskie honory.

51.1. W tym roku Ozyrys i jego siostra, jeszcze bardzo młodzi, odkryli pszenicę i sztukę uprawy zbóż.
51.2. Ozyrys zaczął wprowadzać ją do Palestyny.
51.3. Po powrocie do Egiptu wymyślił pług i wszystkie inne narzędzia używane w rolnictwie.
51.4. Następnie podróżował tu i tam po świecie, aby nauczać ludzi wszystkich swoich wynalazków i stał się władcą całego świata, z wyjątkiem krajów, które były już poddane władzy babilońskiej.

52.1. W tym samym roku Sarron został królem nad Celtami.
52.2. Mając na celu złagodzenie obyczajów ludzi, którzy dopiero od niedawna gromadzili się na zebraniach społeczności, ustanowił system nauczania publicznego.
52.3. Inghaevon panował nad Thuysconami.


(Nr 6 - Arius)


53.1. Arius, szósty król Babilonu, rządził przez trzydzieści lat i poddał całą Bactrię i jej mieszkańców jego rządom.
53.2. Niedługo przed śmiercią Niniasa, Cham, który był wypędzany z niemal każdego zakątka świata, dotarł do kraju Bactrians, a dzięki jego wielkiemu zaangażawaniu w magię, zdobył ich w takim stopniu , że udało mu się rządzić nimi z najwyższym poważaniem.
53,3. Cham, po zebraniu dużej armii w Baktrii, najechał na Asyrię.
53,4. Ninus walczył z nim, a po zwycięstwie odciął mu głowę.
53,5. Nie minęło wiele czasu, zanim umarł.
53,6. Po jego śmierci Arius zebrał swoje wojska i podbił Bactrian oraz wszystkie kaspijskie plemiona.

54.1. Cranus-Janigen, który stracił swoją siostrę, świętował jej pogrzeb wielce okazale, w towarzystwie Razenui i wszystkich Aborygenów.
54,2. W gaju niedaleko Janiculum wyznaczył regularny system kultu ku jej pamięci i coroczny festiwal. Kiedy się zestarzał, wyznaczył swojego syna, Auruna, na Coritusa.

55.3. W dwudziestym roku panowania Ariusza Brygus był królem Celtiuberyjczyków.
55.4. Założył wiele miast w tych regionach i nadał im swoje imię, dodając każdemu miastu imię wodza, któremu też powierzono opiekę nad miastem.

56.1. Starożytny Hyarbas rządził w Libii; był wojownikiem, budzącym grozę bronią, siał postrach ze względu na swoje wojska Paladuańskie.

57.1. W dwudziestym czwartym roku panowania Ariusza, Aurunus, syn Cranusa, panował nad Janigenami; w trzydziestym roku Dryas, wyuczony i roztropny człowiek, panował nad Celtami.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotr-246
Gość


PostWysłany: Wto 19:19, 05 Cze 2018    Temat postu:

(Nr 7 - Aralius)


58.1. Siódmym władcą Asyryjczyków był Aralius, który rządził przez czterdzieści lat.
58,2. Człowiek ten był wybitnie pomysłowy w dziedzinie szkolenia wojskowego, był pierwszym, który pomnożył parady, kamienie szlachetne i kobiecą biżuterię.
58,3. Wśród Libijczyków, Hyarbas, walcząc z Paladuanami, nie dorównywał im.
58,4. Uciekając się więc do łapówek, ułożył się z nimi co do dzielenia władzy.

59.1. Wśród Tuysconów panował Herminon, człowiek wściekły w walce, a pośród Celtów, Bardus, który był wśród nich znany z komponowania piosenek i melodii.

60,1. W dziesiatym roku panowania Araliusa ormiański Janigenes Griphonii przybył do Aurunus Janigenus wraz z ich koloniami.
60,2. Przyjął ich gościnnie i wyznaczył im miejsce zamieszkania u Janigenes Razenui.
60.3. W tym samym czasie Auson został przyjęty przez Aurunusa wraz ze swoją flotą w następnym ósmym roku i zostały mu przydzielone przez niego miejsca do zamieszkania we wschodniej części Italii.

61.1. Ten sam Aurunus poświęcił Cranusowi gaj w Vetulonii i zaliczał go do Isi, czyli bogów.
61.2. Poświęcił także świątynię i posąg Janusowi Vertumnusowi niedaleko miasta i założył świątynię boga Razenuusa w Vetulonii.

62.1. W jego ostatnich latach panowania Araliusa, Aurunus ustanowił swego syna Malota Tages Coritusem, w trzydziestym piątym roku Araliusa zmarł, a Malot Tages zastąpił go.

63.1. W ciągu ostatniego roku panowania Araliusa, Faeton przybył z flotą do Malot Tages Janigenus Razenuus wraz ze swoimi synami.
63.2. Szukając wszędzie terenów, na wschodzie zajmowane były przez Ausonii, górzyste regiony pod kontrolą Galliego i Aborygenów, a nisko położone tereny zamieszkane były przez Razenui Janigenes. Otrzymał ziemię w zachodniej strefie i wziął w posiadanie góry i cały Eridanus aż do sąsiedniego regionu wraz z jego potomstwem, nadając imiona w tych miejscach.

64.1. W tym czasie były w Italii pożary przez wiele dni w trzech regionach, wokół Istrianów, Cymeńczyków i Wezuwiów, a te regiony zostały nazwane przez Janigeni Palensana, czyli Region spalony.


(Nr 8 - Baleus)


65.1. Ósmym królem Babilonu był Baleus, nazywany Xerses, panował trzydzieści lat.
65.2. Nazwali go Xerses, czyli Victor i Conqueror, ponieważ zdominował dwukrotnie wiekszą liczbę narodów, niż Aralius.
65,3. Był bowiem zaciekły w konfliktach zbrojnych i zwycięski; rozprzestrzenił obszar swego panowania aż do regionów graniczących z Indiami.

66.1. W czasach tego Baleusa Xersesa, Tagus zwany Orma, rządził wśród Celtów, a od niego jego ojczyzna była nazywana Taga.
66.2. Marsus panował wśród Tuysconów, a Faeton zostawił swojego syna Lygura wśród Lygur i powrócił do Etiopii, podczas gdy Maloth Tages pomnożył święte obrzędy przekazane przez Janusa, wraz z nadzorem nad ofiarami.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotr-246
Gość


PostWysłany: Wto 19:40, 05 Cze 2018    Temat postu:

(Nr 9 - Armatritis)


67.1. Dziewiąty król Babilonu Armatritis rządził przez trzydzieści osiem lat.
67,2. Zwracając się bardziej ku luksusowi i przyjemności, wymyślił rzeczy, które skłaniają do pożądania, a te, które zostały już wymyślone, rozmnożył jeszcze bardziej.
67,3. W jego czasach Longho panował wśród Celtów, a Betus wśród Celtiberi, od którego królestwo otrzymało swoją nazwę.
67.4. Wśród Janigenów Sicanus, syn Maloth Tages, po którym region Vetulonia uzyskał swoją nazwę.

68.1. W dwudziestym roku panowania Armatritisa, Lygur wysłał Cydnusa i Eridanusa wraz z koloniami, wraz z ich braćmi i potomkami: i zajęli regiony w Italii sięgające Isteru.

69.1. Sikariusz ubóstwiał Aretię i nazwał ją w językiem janigińskim Horchia.

70,1. Ozyrys zabił wielkiego Likurga w Tracji.

71.1. W trzydziestym drugim roku panowania Armatritisa Deabus został tyranem nad Celtiberi.
71.2. Zdobył ten tytuł dzięki wydobywaniu złota i cennych rzeczy, które jako pierwszy odkrył i pozyskał, wprowadzając kolonie do służby.
71.3. A po dwóch latach Bardus Junior zaczął rządzić pośród Celtów.


(Nr 10 - Belochus)


72.1. Belochus stał się dziesiątym królem Asyryjczyków, panującym przez trzydzieści pięć lat.
72.2. Wziął cognomen (?) z Belus, ponieważ chciał wykonywać zwierzchność jako szef kapłanów Belus Iovis, a jego umysł był głównie zajęty auspicjami (?) i wróżbami.
72.3. Pośród Tuysconów króelm został Gambrivius, który był człowiekiem porywczego ducha.

73.1. Pośród Emathii zaczął rządzić Macedon, syn Ozyrysa, a region zachował swoją nazwę od niego aż do dnia dzisiejszego. Podczas gdy Ozyrys podbił gigantów wokół tego królestwa, tak odtad zaczęli ćwiczyć się w tyranii.

74.1. W dwudziestym dziewiątym roku panowania Belochusa, Lomnimi rozkwitli wśród Celtiberi i zbudowali wspaniałe miasto, nazwane imieniem Lomnimia.
75.1. W następnym roku Italijczycy byli uciskani przez tyranów gigantów z trzech Palensanów i wezwali Ozyrysa na pomoc, skąd przybył z koloniami do źródeł rzeki Ister.
75.1. Ozyrys przejął kontrolę nad całością Italii i trzymał ją przez dziesięć lat, nadając jej własne imię jako znak zwycięstwa: i doprowadził gigantów do poddaństwa, pozostawił wielkiego Lestrigiona jako króla Janigenów, będąc jego wnukiem po swoim syn Neptunie.

76.1. W trzydziestym trzecim roku panowania Belochusa, król Lucus zaczął panować wśród Celtów.
76.2. W ostatnich latach panowania Belochusa morze zalało Attykę.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotr-246
Gość


PostWysłany: Wto 19:59, 05 Cze 2018    Temat postu:

(Nr 11 - Baleus)


77.1. Jedenastym królem Babilończyków był Baleus, panujący przez pięćdziesiąt dwa lata.
77.2. Po Semiramis jego sława przyćmiewa resztę.
77.3. Panował chwalebnie nad ziemią po tej stronie Indii.
77.4. Wiele książek o jego czynach zostało zredagowanych przez naszych pisarzy.
77,5. W dziesiątym roku jego panowania Porcus wypełnił wyspę Cados Sene koloniami z Vetulonia, pozostawiając część Lygurom ich potomności.

78,1. W czasach tego Baleusa Hindusi zdobyli niepodległość swoich terytoriów od Babilończyków.
78,2. Ozyrys powrócił do Egiptu i wpisał swoje imię na kolumnę, która do dziś jest pamiątką jego wyprawy przez cały świat.

79.1. Wśród Tuysconów panował Suaevus, a wśród Celtów Celtes. Ich najwyższe góry, które dzielą Celtów od Celtiberi, zostały nazwane przez niego po pożarze lasów.

80,1. Egipski Tyfon, w sojuszu ze wszystkimi gigantami świata, zabił jego brata Ozyrysa Iovisa Iustusa Aegiptiusa, a on sam przejął rządy nad Egiptem jako tyran.
80,2. Busiris zrobił to samo w Fenicji, inny Tyfon w Frygii, Anteus w Libii, Celtiberia Lomnini, w Italii Lestrigon i nad całym morzem Milinus Krety.

81.1. Herkules, syn Ozyrysa, który nazywał się Libijczyk, wraz z Izydą w Egipcie przyjął Tyfona, w Fenicji Busiris, innego Tyfona w Frygii, Milinusa na Krecie, Anteusa w Libii, Lomnini w Celtiberii, po czym Hispalus został zastąpiony królem , a następnie powrócił, aby poradzić sobie z tyranami Italii.
81.2. Gdy przechodził przez Celtów w drodze do Włoch, spłodził Galathea, który królował za pozwoleniem rodziców.

82.1 W Italii prowadził wojnę przez dziesięć lat i wypędził Lestrigonów, a potem panował wśród nich spokojnie przez dwadzieścia lat.
82.2. Założył także wiele miast dla nich, noszących jego imię i jego nazwisko, Musarna, jak Gedroia i Carnania, i uczynił miejsca cierpiącymi z powodu powodzi, powtórnie nadającymi się do zamieszkania.
82.3. I tak, w czterdziestym pierwszym roku panowania Baleusa, rozpoczął wojnę w Italii przeciwko gigantom i zniszczył ich w dwa lata przed swoją śmiercią.
82.4. Tak więc Herkules przybył do Italii z Hispali, wziął Lestrigonów i wszystkich tyranów, założył Arni, Lybarni i Musarni nazwane od jego imienia, panował przez trzydzieści lat i pozostawił Assusa jako należycie wyznaczonego króla.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotr-246
Gość


PostWysłany: Wto 20:10, 05 Cze 2018    Temat postu:

(Nr 12 - Altades)


83.1. Altades był dwunastym królem Babilonu, rządził przez trzydzieści dwa lata.
83.2. Poświęcił znaczną część swojego czasu na luksus, uważając go za zmarnowany, jeśli spędza się go w pracy. Życie jest nieustanną nędzą, jeśli przesadza się w pracy, nie korzyści ludzi i dla całej ludzkości, ale dla ich ruiny i niewoli. (?)
83.3. Dlatego tak rozkazał swemu życiu, że powinien produkować bogactwo i przepych i że wszystkie jego dni na ziemi, smutek i nędza, powinny być mu obce, skłaniać się ku większym osiągnięciom. (?)

84.1. W czasie tych Altades Herkules przywołał syna Thuscusa, którego spłodził z Araxą z regionu Tanais.
84.2. Galathes, po których Samothei nazywali się Galli, panował w swojej epoce wśród Celtów, a Vandalus wśród Tuysconów.

85.1. Herkules uczynił swego syna, według zwyczaju, Coritusem nad Janigenami.
85.2. Zostawił mu króla nad nimi, i w skrajnie podeszłym wieku powrócił do Celtiberi, w trzydziestym dziewiątym roku panowania Altadesa. Panował tam i tam umarł.
85,3. Celtiberi nagrodził go świątynią w Gades oraz grobowcem i boskim honorem, i poświęcił wiele miast w jego imieniu jako uznanie dla jego osiągnięć - jak na przykład Libysosona, Libysoca, Libunca i Libora.

86.1. Thuscus wysłał młodych Galathów (którzy zostali wysłani do Herkulesa) na Sycylię z koloniami.
86.2. Ten sam Socus po raz pierwszy nauczył Palatów milicji, a Razenui Janigenes w ustawach zasadniczych.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotr-246
Gość


PostWysłany: Wto 20:17, 05 Cze 2018    Temat postu:

(Nr 13 - Mamitus)


87.1. Trzynasty król Babilonii, Mamitus rządził trzydzieści lat.
87.2. W przeciwieństwie do poprzednika, wyszkolił żołnierzy i zapoznał ich z pracą, pozwalając na luksusy tylko w ustalonych odstępach czasu, przez co celował w walce zbrojnej.
87,3. Stał się potężnym wobec Syryjczyków i Egipcjan.
87.4. W dwudziestym drugim roku Alteus, syn Tymhela, panował wśród Janigenów, a na drugi rok przed tym Hesperusem, bratem Kitym, pośród Celtiberi, i dalej Narbon wśród Celtów i Teutanów wśród Tuysconów.(?)


(Nr 14 - Mancaleus)


88.1. Czternastym królem, który miał władzę nad Babilończykami był Mancaleus, rządzący przez trzydzieści lat.
88.2. W swoim pierwszym roku Kytim panował wśród Celtiberi, wypędziwszy swego brata Hesperusa do Italii.

89.1. W dwunastym roku panowania Mancaleusa, Kitym rządził wśród Janigenes, pozostawiając jako król nad Celtiberi, jego synem Sicorus.
89.2. W epoce tego samego Mancaleusza, Hercules Alemannus rządził wśród Tuysconów i Lugdus wśród Celtów, a różne dzielnice i ludzie otrzymywali od niego swoje imiona.

90,1. Italijczycy nazwali Kytim Italusem Atalą w ich własnym języku, ze względu na jego zdolności umysłowe.
90,2. Dał swojej córce Elektrze żonę Cambo Blasconowi, szefowi Janigenów.
90,3. Na jego ślub Italus wysłał kolonie w Alpach przylegających do Italii i wyświecił swoją córkę Romę jako księżną panujaca nad Aborygenami.
90,4. Italus Kytim uczynił także swojego syna Morgesa Coritusem.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotr-246
Gość


PostWysłany: Wto 20:22, 05 Cze 2018    Temat postu:

(Nr 15 - Sferus)


91.1. Piętnastym królem, który miał władzę nad Asyryjczykami, był Sferus, który rządził przez dwadzieścia lat, człowiek, którego czyny i mądrość wszyscy ludzie świętują.
91,2. W swoim czasie Morges, syn Italusa, uczynił swego krewnego Camboblascon Coritusem, a Itus pozostał Coritusem do niedawna.
91.3. Wśród Celtiberi królował Sicanus, syn Sicorusa, a po śmierci Sferusa był pod Mamelusem.


(Nr 16 - Mamelus)


92.1. Szesnastym królem, który miał władzę nad Babilończykami, był Mamelus, który rządził przez trzydzieści lat.
92.2. W ósmym roku życia Romanesos, syn Romów, stał się pierwszym podkrólem(?) górskich Aborygenów, a Sikari panował wśród Celtiberów.

93.1. Wśród Celtów panował Beligiusz, od którego Belgowie otrzymali swoje imię, a wśród Janigenów ostatecznie Iasius został uczyniony Coritusem przez swojego ojca.

94,1. Iasius został ustanowiony Coritus, a w następnym roku dwóch królów zaczęło rządzić w tym samym czasie, to znaczy Cecrops Priscus, pierwszy król Ateńczyków i Iasius Janigena wśród Celtów.

95.1. Io Egipcjanin był obecny na ślubie Iasiusa.
95.2. Żyła samotnie wśród kobiet o jeden wiek więcej niż Dodoneus i błąkała się po całym świecie, po zabójstwie jej męża.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotr-246
Gość


PostWysłany: Wto 20:28, 05 Cze 2018    Temat postu:

(Nr 17 - Sparetus)


96,1. Siedemnastym królem Babilończyków był Sparetus, rządził przez czterdzieści lat.
96,2. Pod nim zaczęły się wydarzać cudowne wydarzenia na świecie.
96,3. Wówczas trzęsienie ziemi przeraziło Babilończyków.
96,4. Ateńczycy ustanowili swoje królestwo w czwartym roku jego panowania.
96,5. W tym samym roku Iasius Janigene przejął władzę nad Italią, a chwilę później Siceleus nad Celtiberi.

97.1. Za czasów Sparetusa wielcy egipscy królowie Orus, Acencheres, Acoris, zakończyli swoje panowania, a Chencres rozpoczął. Myślał o magicznych sztukach i z Hebrajczycy i zostali przez niego przejęci. (?)
97,2. W trzydziestym trzecim i trzydziestym czwartym roku panowania Sparetusa nastąpiła powódź w Tesalii, nie tylko w wyniku burz, ale z powodu blokady spowodowanej zawaleniem się gór i rzek wypełnionych nisko położonymi ziemiami oraz trzęsieniem ziemi, które nastąpiło, po tym, jak skalista struktura gór została rozdzielona, ​​a woda odwrócona w kanałach.
97,3. A w innych częściach po trzęsieniu ziemi nastąpił pożar, tam gdzie panował królem Faeton.
97.4. A nasz król podbił Fenicjan i Syryjczyków.
97,5. Ale przed tym wszystkim w dwudziestym roku jego panowania Io wrócił do Egiptu z Italii.
97,6. I pierwsza walka powstała dla władzy królewskiej między Dardanusem i Jazysem.
97,7. Aborygeni stanęli po stronie Dardanusa, Janigenes i Sicels oraz Siceleus po stronie Iasiusa.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotr-246
Gość


PostWysłany: Wto 20:33, 05 Cze 2018    Temat postu:

(Nr 18 - Ascatades)


98,1. Osiemnastym królem, który sprawował władzę nad Babilończykami, był Askatades.
98,2. Rządził czterdzieści jeden lat i całkowicie opanował całą Syrię.
98,3. W trzynastym roku jego panowania odkryto, że Grecy hodują winorośl.
98,4. W tym samym roku Dardanus zabił Iasiusa podstępem i uciekając do Samotraki przebwał tam przez dłuższy czas.

99.1. Iasiusa zastąpił jego syn Coribantus.

100,1. W ósmym roku panowania Ascatadesa Cancres, pokonany przez magię Hebrajczyków, zginął w morzu, a on został zastąpiony przez Egipcjan przez Acherresa, wśród Celtiberi Lusus doszedł do władzy, pośród Celtów Allobrox i pośród Włochów Romanessus syn Romów, poświęcił pierwszego Saturna, obecnie zakończył swoje życie, a jego następcą został jego syn Picus Priscus.

101,1. W ostatnim roku panowania Askatadesa, Ato obdarzyło część terytorium Maeonian na Dardanusie i w ten sposób zaczęło się królestwo Troi.
101,2. Jakiekolwiek prawa Dardanus miał w królestwie Italii, zrezygnował z nich Turrenus, syn Ato.

102,1. Turrhenus popłynął do Italii Janigenow i został przyjęty z radością przez Cybele i Coribantusa, i otrzymał status polityczny pośród Razenui.

103.1. Ten sam Turrhen wydobywał ze swoich skarbów i robił prezenty dla wielu maeńskich ozdób.
103,2. Coribantus i Cybele, ozdobieni Dynastyczną potęgą nad dwunastoma książętami z dwunastu plemion Janigenes, przekazali się do Phrygii.

104.1. Dalej także pod Ascatades panował wśród Egipcjan Cherres i Armeus, któremu podano cognomen Danaus i Ramzes, z cognomen Aegyptus.

105,1. W ten sposób władcy i historia pierwotnych królestw są przedstawione w naszych tradycjach, od Janusa z czasów Pierwszego Potopu aż do założenia królestwa Dardanii, i są tu zapisane przez nas w serii krótkich notatek.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotr-246
Gość


PostWysłany: Nie 11:26, 10 Cze 2018    Temat postu:

temat do góry
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Życie Wieczne Strona Główna -> Własne przemyślenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin